ماساژ شمع و رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی شامل اصول مشابه طب سوزنی و برخی از انواع ماساژ است. بدن ما توسط کانال‌های انرژی (انرژی چی) طرح ریزی شده است. زمانی که جریان‌های این کانال‌ها به نحوی مسدود شده باشد، ما احساس درد می‌کنیم و به طور کلی ناخوش هستیم. رفلکسولوژیست با اعمال فشار بر روی یک قسمت از این کانال‌ها، یک پیام را به طور کامل در امتداد آن می‌فرستد و باعث آزادسازی دوباره جریان انرژی در بدن می‌شود.

به طور کلی، ماساژ رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی، یک درمان باستانی است. رفلکسولوژی شامل اعمال فشار به مکان‌های خاص مثلا روی پا، دست و گوش که اعصاب محیطی دارند و به سیستم عصبی مرکزی شما متصل هستند. با ماساژ این مناطق که به سیستم عصبی مرکزی نیرو وارد می‌شود و به از بین بردن درد و کاهش استرس از طریق قدرت ساده‎ی لمس کمک می‌کند.

کاربردهای رفلکسولوژی

اغلب ما، در طی روز هنگام کار فشار و استرس زیادی بر پاهایمان وارد می‌شود. چه در دفتر کار، چه بیمارستان، کارخانه و …! مسئله اینجاست که این درد و استرس ممکن است در قسمت‌های دیگری از بدن خود را پدیدار کند. ماساژ رفلکسولوژی چیزی فراتر از ماساژ پا است. این نقاط خاص برای ماساژ، همچنین شامل دست‌ها و گوش‌ها نیز می‌شوند. که در مجموع چیزی قوی تر از یک ماساژ معمولی پا هستند.

رفلکسولوژی توسط پزشکان برای درمان شرایط و آسیب‌های مختلف پیشنهاد شده است. آسیب‌هایی که با استفاده از این پدیده قابل درمان‌اند به شرح زیر است:

1- کمردرد و فشار ماهیچه‌ها
2- آسیب‌های ورزشی
3- استرس
4- اضطراب و افسردگی
5- اختلالات خواب و خوردن

ماساژ شمع

ماساژ شمع یک نوع ماساژ تکسین دهنده و ریکلس کننده بدن، با استفاده از روغن ماساژ گرمِ مقوی و معطر است. این نوع ماساژ یکی از پرطرفدارترین ماساژهای موجود است به این ترتیب که در این ماساژ به جای استفاده از روغن‌های معمول گیاهی از شمع‌‌هایی خاص استفاده می‌شود. در این شمع‌ها به جای استفاده از پارافین روغن‌های طبیعی معطر و کره شیا به کار برده شده است.

شمع از هزاران سال پیش به عنوان نماد ستایش و جادو که می‌تواند حس آسودگی و آرامش را منقل می‌کند، شناخته می‌شود. شمع‌های ماساژ نوع ویژه‌ای از شمع هستند که کاربردهای مختلفی دارند. آنها معمولا به عنوان یک شمع، روغن ماساژ و لوسیون مرطوب کاربرد دارند. شمع‌های ماساژ دارای مواد طبیعی هستند و از روغن‌های ضروری خالص ساخته می شوند. ارگانیک بوده و تجربه‌ای کاملا آروماتراپی دارند.

ماساژ شمع یک روش نوین و طبیعی برای مراقبت از بدن و پوست شما با استفاده از پارافین و کره‌های گیاهی معطر و مغذی است که ماندگاری طولانی آن کوفتگی و ناراحتی‌های شما را از بین می‌برد.

فواید ماساژ شمع

ماساژ شمع در وحله اول به عنوان یک تسکین کننده و برای استراحت بدن کاربرد دارد که وابسته به نوع شمعی که به کار گرفته می‌شود، برای التیام زخم‌ها و جراحت، درمان خشکی پوست، کمک به گردش خون و ایجاد حس رفاه در کل بدن موثر است. همچنین ماساژ شمع داغ بهترین راه برای تزریق کمی عاطفه به رابطه شما است که با آن چشمه گرما را در آسایش خانه و خانواده را احساس خواهید کرد.

ماساژ شمع فقط برای یک لحظه آرامش نیست. موارد زیر برخی از مزایای مختلف آن هستند:

* رهایی از استرس و بی‌خوابی * رهایی از خستگی و کوفتگی * ریلکسیشن * ارتقاء سلامت عمومی بدن

شروع دوره : 7 دی ماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *